Драмата како форма на изразување уметност е една од најчестите и главни извори на забава за поголема публика во светот. Зборуваме за телевизијата Ениф и таа е нешто релевантно за оваа форма на забава.

Јужноазиската публика има вознемиреност за сапунската опера и затоа по филмовите, тоа се ТВ-драми и серии кои сочинуваат најмногу форма на извори за забава.

Ова е причината зошто растечката индустрија на оваа мини-екран забава низ целиот регион разгорува серии на разни социјални, културни и други теми.

Во исто време, во оваа ера на глобализација. Ние сме изложени на културните идеали на другите региони. Всушност, човекот од денес е комбинација на многу култури, повеќето од нив географски и физички отстранети од него / неа.

Еден таков начин на културно влијание е достапноста на содржина за забава од целата планета. На меѓународно ниво, има неколку извори на драмски производи кои можат да ја привлечат публиката од различни региони во светот. Еден таков пример е турската драмска индустрија.

Што е телевизија Ениф

Ова е ЈуТјуб канал со седиште во Дубаи и има за цел да ви донесе најдобра содржина од различни индустрии низ целата планета. Овој канал е лансиран за производство на некои од неверојатните видео содржини за гледачите на хинди и урду.

Ова вклучува преводи на одлични форми на работа од различни региони за публиката што зборува урду и хинди.

Можете да пристапите до нив во секое време и место без да плаќате претплата за претплата на каналот. Значи, ако барате урду или хинди наречен Курулус Осман епизоди или обожавател на урду / хинди наречен Ертугрул Гази. Сето ова можете да го гледате во формат по ваш избор.

Најдоброто нешто во врска со YouTube е што можете да пристапите до содржината на вашиот мобилен телефон или истовремено да се поврзете на вашиот Android TV и да ја гледате на поголем екран со семејството и пријателите.

Без разлика дали викендот го поминувате дома или патувате помеѓу работата и домот. Може да се поврзете на Интернет и да започнете да гледате од каде заминавте последен пат.

Особено, ако размислувате да започнете да ја гледате турската серијал Осман Гази. Ова е каналот што треба да го следите. Можете да ги добиете сите епизоди секвенцирани за вас. Напишани на хиндиски и урду јазици со соодветни звучни ефекти, нема да промашите овде.

Алтернативи за телевизијата Ениф

Ако се прашувате за алтернативите на овој канал на YouTube, Ениф ТВ. Потоа продолжете да читате. Овде ќе ви дадеме детали за други извори за да уживате во турската и друга содржина, наречена на хинди и урду. Можете да ги користите вашиот мобилен телефон, лаптоп или персонален компјутер за да уживате во овие драмски серии.

PTV Дома

Ова е забавно крило на Пакистанската телевизиска мрежа. На официјалниот радиодифузер на земјата му се припишува започнување на невреме лудост за овие сезони со воведувањето на Дилирис Ертугрул, ребрендиран како Ертугрул Гази.

Ја емитува верзијата со урду наречена унгарска публика која може да ужива и во хинди без никакви тешкотии.

Јутјуб: ТРТ Ертугрул од ПТВ

Ако не сакате да ја гледате драмата на телевизија од која било причина. Потоа, постојат и други опции за истражување. Може да отидете на YouTube: TRT Ertugul од PTV.

Ова е официјалниот канал за емитување на епизодите на драмата Ертугрул во наречена верзија. Можете да започнете од која било епизода и да паузирате и да оставите кога било да се врати повторно.

Урду / хинд драми на Android Mobile

Другите опции се наменети за корисници на мобилна телефонија. Ако имате мобилен телефон Андроид, тогаш тука се најдобрите алтернативи за телевизијата Ениф.

Потоа, можете да инсталирате неколку апликации кои ќе ви овозможат директен пристап до турските преносни серии на локалните јазици. Овие вклучуваат Апликација АВС ТВ, апликација iFilms, и ТВ Маки.

Можете да истражите повеќе за овие апликации и да ја преземете датотеката АПК со една чешма. Потоа, можете да уживате во турските драми на телефони со Android, каде било, во кое било време.

заклучок

Ениф ТВ е најновиот додаток на мрежните извори од каде можете да уживате во драмите и другите содржини од шоубизнисот од целиот свет. Еве, овие епизоди се наречени за вас на хинди и урду. Сè што ви треба е интернет-врска и уред за пристап до каналот.