TikTok е забранет во различни земји и со гледање на овој проблем донесовме нова апликација за андроид која е алтернативна за TikTok и името на апликацијата е App.Xiaomi.Com Tiktok Уредник. До сега ова е најдобрата алтернатива Апк воведена од развивачите.

Денес TikTok е најтрендибилната апликација за социјални медиуми кај корисниците на Android што е достапна за преземање преку Google Play Store. Таа е многу позната кај тинејџерката и поради зголемувањето на нејзината популарност сега возрасните исто така ја користат како забава за да ги запознаат своите пријатели и членови на семејството.

Но, поради одредени причини, TikTok е забранет во различни земји како што се Индија, Саудиска Арабија и Обединетите Арапски Емирати, итн.

Од овој уредник на Xiaomi Tiktok беше развиен. Apk ги опфаќа истите карактеристики што постојат во TikTok, но тие го додадоа овој нов бројач во рамките на социјалниот медиумски бројач. Од каде гледачите можат да го споделат видео клипот директно преку различни Форуми за социјални медиуми.

Копчето за директно преземање им овозможува на гледачите да го преземат омилениот видео клип во своите паметни телефони. Доколку тој / таа сака да создаде база на податоци каде може да чува, споделува, па дури и да гледа видеа подоцна во слободно време.

Што е App.Xiaomi.Com уредник на „Тикток“

Тоа е андроид апликација особено развиена во фокус на оние корисници на андроид кои немаат пристап до TikTok и е забрането трајно во нивната земја. Преземете ја оваа апликација ќе му овозможи на корисникот да создаде мали видеа што имплантираат различни филтри и ги споделува во различни групи и сметки.

Дури и различни бројачи на социјални медиуми се додаваат во внатрешноста на апликацијата за да му дадат на знаење на креаторот за вкупниот број на акции и допаѓања. Поради своите уникатни и динамични карактеристики, овој краток видео форум повторно е огромна популарност кај корисниците за кратко време.

Основната цел на обезбедување на оваа Апк е да се обезбеди можност да се користат други апликации освен TikTok. Ако барате алтернатива на TikTok, тогаш ви препорачуваме да ја инсталирате оваа Апк во вашиот мобилен телефон. Ние гарантираме дека нема да ве разочараме.

Детали за АПК

имеУредник за апликации.Xiaomi.Com Tiktok
верзијаv11.6.0
големина80.55 MB
СоздавачXiaomi
Име на пакетотcom.ss.android.ugc.aweme
Ценаслободен
Задолжителен Android4.1 и Плус

Интересен дел за оваа апликација е што можете да ги видите и да ги исполнат вашите омилени супер започнува по нивните сметки. Да, не сте слушнале како што треба, суперerstвездите припаѓаат на различни филмски индустрии кои исто така го користат овој форум за да ги забавуваат своите фанови навремено.

Апликацијата е бесплатна за преземање и инсталирање преку паметни телефони. Доколку барате платформа каде можете да го изразите вашиот талент во форма на кратки клипови. Отколку оваа Апликација е совршена, само допрете го копчето за преземање и покажете го вашиот талент ширум светот.

Клучни карактеристики на апликацијата

  • Таквите талентирани корисници на андроид кои веруваат дека нивната вештина е уникатна и привлечна отколку што тој / таа може да им овозможи на другите луѓе да знаат за вештините што снимаат мали видео клипови.
  • Гледачите можат да научат вештини поврзани со различни полиња со гледање на овие кратки видео клипови.
  • Супер arsвездите припаѓаат на различни филмски индустрии се исто така достапни да ги следат.
  • Дури и гледачот може да гледа и да следи различни полиња. Ако тој / таа ја сака музиката, тие треба да ја следат музичката категорија. Музичката категорија вклучува оперска, класична, рок и базна музика.

Снимките на екранот од апликацијата

Како да преземете и инсталирате апликација

Процесот на преземање е толку едноставен и лесен за спроведување. Сè што треба да направите е само да кликнете на копчето за линк за преземање и преземањето ќе започне автоматски. Уверете се дека ја обезбедите врската за преземање на најновата верзија на App.Xiaomi.Com Tiktok уредникот во статијата.

Штом ќе завршите со преземање на следниот чекор, е инсталирањето и користењето на Апк. Иако е едноставно, за помош од корисници го обезбедивме секој чекор овде.

  • Прво, одете во делот за мобилни складишта и пронајдете Apk File од папката за преземање.
  • Кликнете на Apk за да го започнете процесот на инсталација.
  • Откако ќе се инсталира целосно, одете во менито за мобилни телефони и кликнете на иконата за апликации.
  • По отворањето на апликацијата, имате пристап до неограничена содржина за забава бесплатно.

Може да ги пробате и следниве алтернативи на „Тикток“.

АПК на LitLot
ЗИН АПК

заклучок

Веруваме дека до сега ова е најдобрата замена на „ТикТок“. Корисниците на Андроид можат да го симнат од овде бесплатно. Додека преземате или користите Apk, доколку наидете на некаков проблем, слободно контактирајте не. Нашиот стручен тим ќе стигне до вас веднаш штом ќе го примиме вашето барање.

преземете APK